Sypialnia. Najbardziej kojące miejsce każdego domu. To tutaj odpoczywamy, regenerujemy się po całym dniu. Główny bohater każdej sypialni? Oczywiście: łóżko! Jakie łóżko do sypialni wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak skonfrontować nasze możliwości metrażowe – z potrzebami? Nie pomijajmy również tak istotnego aspektu, jak przechowywanie! Zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy dość niewielka sypialnię i każdy schowek ma ogromne znaczenie.

Co wybrać: łóżko z szufladami czy łóżko ze skrzynią?

I tutaj odpowiedź – jest również uzależniona od wielkości sypialni. Mając nieco więcej miejsca, możemy sobie pozwolić na opcję z szufladami. Wysuwając je – potrzebujemy trochę wolnej podłogi na takie działanie. Dysponując jednak odrobinę mniejszą przestrzenią – skrzynia będzie praktyczniejsza. Wówczas unosimy materac do góry i otwieramy skrzynię, bez większych potrzeb, jeśli chodzi o potrzebną przestrzeń.

Zanim podejmiemy więc decyzję o sposobie przechowywania w naszym łóżku – musimy zastanowić się nad tym, jakie mamy potrzeby i możliwości. Najważniejsze pytanie: co będziemy przechowywać w łóżku? Jak często będziemy po to sięgać? Ile zajmuje miejsca? Łatwiej włożyć do szuflady czy wrzucić do skrzyni? Jak dużej swobody potrzebujemy, żeby możliwie komfortowo to schować i wyjąć? Jak dużo przestrzeni mamy w sypialni? Ile miejsca nam zostanie po tej stronie łóżka, po której będziemy zajmować się wkładaniem i wyjmowaniem rzeczy ze skrzyni bądź szuflady? Czy istnieje jakaś alternatywa dla ustawienia łóżka, jeśli zaplanowany pomysł – okaże się nie do końca trafiony?

Dużo tych pytań, prawda?

Łóżko z szufladami – dla kogo?

Przechowywanie w szufladach łóżka – sprawdza się doskonale w przypadku tych przedmiotów, które są niewielkie albo można je dokładnie poskładać. W zależności od szerokości i głębokości szuflad możemy zmieścić tam całkiem sporo. Łatwiej jest również utrzymać porządek, ze względu na ograniczenie ściankami.

Łóżko z szufladami to odpowiednia propozycja również do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Łatwiejsze otwieranie i przechowywanie, co za tym idzie również bezpieczniejsze. Wówczas możemy zdecydować się na łóżko jednoosobowe z szufladami, które spełni nasze oczekiwania i odnajdzie się w takim wnętrzu, zazwyczaj bez najmniejszego problemu.

A może jednak łóżko ze skrzynią?

Tutaj mamy o wiele szersze możliwości w zakresie przechowywania. Dosłownie większe! Pojemnik w takim łóżku – jest o wiele bardziej okazały. Możemy tam dużo więcej pomieścić i zazwyczaj ochoczo z tego korzystamy. Niejednokrotnie zdarza się przecież, że taka skrzynia skrywa wewnątrz nawet odkurzacze, kartony wypełnione książkami czy ozdobami choinkowymi.

Decyzja należy do Ciebie!

To, czy wybierzemy łóżko z szufladami – czy jednak ze skrzynią, jest uzależnione od szeregu czynników i decyzji. Trudno znaleźć dwa takie same połączenia potrzeb, możliwości i gustu. Każdy z nas jest przecież inny! Każdy wybierze coś zupełnie różnego i to… naturalne! Dlatego tak bardzo lubimy inspirować. W Versanis wiemy, że ilu ludzi – tyle inspiracji. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy szuka u nas czegoś innego i każdego dnia staramy się stawać na wysokości zadania, żeby ten wybór był możliwie najbardziej różnorodny. Na miarę potrzeb każdego. I gustu!