Nadeszła pora na zakup fotela do salonu, który będzie wygodny i dopasowany do wystroju domu? Ten bardzo ważny i niezbędny w każdym salonie mebel, nad wyborem którego warto pochylić się z najwyższą starannością. W poradniku podpowiemy, jak wybrać wygodny fotel do salonu!

Fotel w salonie to miejsce najważniejsze i niemal mityczne. To w nim oglądamy ulubione filmy, odpoczywamy po całym dniu pracy, czytamy ulubione książki albo po prostu spędzamy czas z najbliższymi. Ważne, aby był on wygodny, dopasowany do naszych preferencji zarówno pod względem wielkości, twardości, jak i wyglądu. Wielorakość kształtów, rozmiarów, pomysłów na wykończenia i kolorów może wydać się przytłaczająca, jednak pokażemy Ci, jak przygotować się do poszukiwań wygodnego fotela do salonu, aby sprawnie i celnie wybrać ten najlepszy.

Jak wybrać fotel do salonu?

Przede wszystkim zastanów się, jakiej wielkości mebel będzie spełniał Twoje oczekiwania. Dopasuj jego rozmiar do wielkości pokoju oraz położenia, w którym ten mebel znajdzie swoje miejsce. Gdy wybierasz fotel, wymiary mebla mają ogromne znaczenie, ponieważ zbyt mały nie zapewni Ci wystarczającej wygody, a zbyt wielki, postawiony w niewielkiej przestrzeni, może ją skutecznie ograniczyć.

Mały fotel do salonu

Jeśli nie dysponujesz dużą powierzchnią, zdecyduj się na mały fotel do salonu, który zapewni Ci wygodę, ale jednocześnie nie zajmie zbyt wiele przestrzeni i nie przytłoczy niewielkiego pomieszczenia. Przykładem takiego pomysłu jest na przykład fotel Markus, który jest skromnym, ale wyjątkowo komfortowym meblem wypoczynkowym. Delikatne, ale bardzo wytrzymałe nóżki z litego drewna bukowego oraz miękkie wypełnienie pianką wysokiej jakości zapewnią wygodę, ale też ciekawy, nowoczesny wygląd, pasujący zarówno do stylowych, jak i współczesnych projektów wnętrz.

Fotel do dużego salonu

W dużym salonie może swobodnie stanąć stylowy, masywny fotel, z rozbudowanym oparciem i wielkim siedziskiem. Takie ciężkie, głębokie fotele pozwalają na relaks i wypoczynek podobny do tego, który można zaznać na najlepszej kanapie. Przykładem takiego stylu jest rozkładany fotel Olimp. Zapewnia niepowtarzalny komfort, przy tym wygląda iście królewsko. Należy do foteli, które daje możliwość dowolnej regulacji, dzięki czemu bez problemu można go dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Ważny element to tapicerka – jest ona odporna na tarcie, zabrudzenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Mocne przeszycia zapewniają odpowiednie napięcie materiału i komfort użytkowania.

Jaki fotel do nowoczesnego salonu?

Na rynku istnieje wiele modeli nowoczesnych foteli, które można swobodnie dopasowywać do swojego wnętrza stylem i kolorem. Fotel uszatek jest futurystyczną wersją dawnego słynnego fotela. Posiada oryginalne profilowane oparcie, które jednocześnie zapewnia swobodę ruchu, ale również może asekurować głowę i pozwolić na chwilę głębokiego odprężenia. Jako że jest to jasny fotel w neutralnym, delikatnym kolorze, będzie pasującym dodatkiem do wnętrz w stylu nowoczesnym oraz industrialnym. Minimalistyczny projekt i bardzo dokładne wykonanie będzie bardzo dobrze współgrało z ascetycznym, monochromatycznym wystrojem.

Fotel uszak w salonie

To zabawne określenie dotyczy foteli z minionego stulecia. Wielkie, miękkie, z dużymi i wygodnymi podłokietnikami oraz słynnymi “uszkami”, czyli wyprofilowanymi bocznymi elementami oparcia, na których można położyć głowę i udać się na małą drzemkę. Taki fotel uszak do salonu zapewne mieli Wasi dziadkowie, a potem rodzice – jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli tego mebla. Fotel uszak to nie tylko wyjątkowo wygodny fotel do salonu, ale również idealne miejsce na prawdziwy, głęboki wypoczynek. Zielony fotel Uszak sprawdzi się idealnie zarówno jako dodatek do pokoju w dawnym stylu, ale również jako niepowtarzalny dodatek do nowoczesnych wnętrz o klasycznym designie.

Wybór idealnego fotela do salonu może wydawać się sprawą skomplikowaną, jednak jeśli skorzystasz z naszych skromnych podpowiedzi i porad, będziesz mógł z powodzeniem znaleźć swój wymarzony, wygodny i stylowy fotel, który stanie się w domu Twoją oazą i jednym z tych miejsc, w których będziesz przebywać z prawdziwą przyjemnością.