Meble i dodatki w stylu industrialnym – cieszą się dużym uznaniem. W latach 50. podbiły serca wielu, dzisiaj obserwujemy fascynację nimi na nowo. Zarówno wśród miłośników surowego stylu industrialnego, jak i nieco złagodzonej jego wersji, czyli stylu loftowego. Jak wiadomo i podkreśla się to przy każdej okazji, styl industrialny to przede wszystkim surowa forma detali. Metal i drewno to główni bohaterowie.

Jaką rolę może pełnić ława w stylu industrialnym?

Najlepiej byłoby, gdyby stanowiła połączenie zarówno funkcjonalności, jak i walorów estetycznych. Czyli z jednej strony mamy mebel, który służy nam na co dzień: przy którym spotykamy się z bliskimi, pijemy kawę, odbywamy spotkania online, filmowe wieczory i wykonujemy szereg innych czynności. A z drugiej strony to integralny element stylizacji przemyślanego wnętrza, które staramy się utrzymać w określonym stylu, czyli tutaj konkretnie industrialnym. Ława zwraca uwagę, komponuje się z innymi dodatkami i cieszy oko domowników.

Ławy industrialne – czyli jakie?

Oczywiście przede wszystkim: łączące w sobie elementy metalowe i drewniane, zdarza się również że szklane. Surowość tych detali jest charakterystyczna dla tego stylu, dlatego nie sposób pomylić je z jakimkolwiek innym. Częstą propozycją jest drewniany blat, zestawiony z metalowymi nogami. Albo szklany blat i metalowe nogi. Metal jest tutaj zazwyczaj obecny, niekoniecznie dominując – bez wątpienia jednak zwracając uwagę.

Czym przede wszystkim charakteryzują się ławy industrialne? Widoczna gołym okiem jest tutaj minimalna ingerencja człowieka. Patrząc na taki drewniany stolik na metalowych nogach – odnosimy wrażenie, że jest nieidealny, że została zachowana nuta naturalnej surowości, że ma w sobie coś niepowtarzalnego. Jednocześnie nie budzi naszej wątpliwości przynależność do stylu, jest widoczna od razu.

Ława industrialna w stylu loftowym

A może tak nieco przekornie i industrialną ławę – umieścimy w stylu loftowym? Tutaj mamy wplecioną odrobinę modernu, łagodność niektórych elementów – miesza się z surowością pozostałych. Wyobraźcie sobie tylko: charakterna metalowo-drewniana ława, ale ustawiona na mięciutkim dywanie, w przyjemnym delikatnym odcieniu, tuż obok welurowa sofa a to wszystko skąpane w naturalnym świetle, wpadającym przez wielkie okna.

Wpisując w wyszukiwarkę: “ława industrialna loft” możemy znaleźć całkiem sporo podobnych inspiracji. Owszem, takie meble sprawdzają się idealnie w charakterystycznych industrialnych wnętrzach, niemniej jednak pasują do tych loftowych i czasami można odnieść wrażenie, że ta opcja cieszy się większym zainteresowaniem.

Dla kogo ława industrialna?

Oczywiście, dla wszystkich fanów stylu industrialnego i loftowego. To wspaniały detal, który bezproblemowo wpasowuje się w ten dość określony typ wnętrza. Może odgrywać główną rolę w centrum pomieszczenia, może również stanowić subtelne tło albo… stać się pierwszym wyborem! Czasami metamorfozy naszych wnętrz – lubimy rozpoczynać właśnie od niewielkich elementów. Ława często takim elementem się staje. Zakochani w takim stylu, sięgamy po więcej i więcej. Stopniowo zamieniamy dotychczasowe meble – na nowe, z charakterem i industrialną surowością. Jak już niejednokrotnie powtarzaliśmy: styl industrialny nie jest zarezerwowany tylko dla pofabrycznych loftów, w kamienicach i nowoczesnych budynkach – również znajdzie się dla niego odpowiednie miejsce!