Oferta specjalna:

Ławy

Duży salon w domu jednorodzinnym najczęściej ma wydzielone dwie strefy. Pierwszą jest strefa jadalniana, czyli przestrzeń, której centralnym punktem jest duży, kilkuosobowy stół z krzesłami. Druga z nich to tak zwana strefa relaksu, w której oddajemy się popołudniowemu wypoczynkowi – urządzamy sobie drzemkę po obiedzie, czytamy, oglądamy telewizję czy spotykamy się na kawie ze znajomymi i rodziną. Niezbędnym wyposażeniem strefy relaksu jest nie tylko wygodna sofa i fotele, ale również stolik kawowy. Ten ostatni mebel coraz częściej zastępowany jest jednak ławą.

Brak produktów spełniających wybrane kryteria


Na co zwrócić uwagę przy wyborze ławy?

Ławy to w gruncie rzeczy meble bardzo podobne do stolików kawowych – pełnią zresztą niemal identyczną funkcję. Drobne różnice polegają przede wszystkim na ich budowie. Ławy najczęściej są nieco niższe niż stoliki kawowe, często mają prostokątny, bardziej podłużną formę i są wyposażone w dodatkową półkę pod blatem. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziesz modeli o blacie kwadratowym lub okrągłym – oferta naszego sklepu Veranis jest na tyle różnorodna, że bez problemu kupisz u nas mebel, który spełni Twoje oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ławy?

Przede wszystkim na to, jak będzie ona komponowała się z resztą wyposażenia salonu. Trzeba pamiętać, że ławy to w zdecydowanej większości meble przeznaczone do bardziej nowoczesnych wnętrz – ich minimalistyczne, lekkie formy odpowiadają salonom urządzonym w stylu skandynawskim, loftowym, industrialnym czy glamour. W naszym sklepie internetowym można jednak znaleźć także zdobione, drewniane ławostoły z funkcją regulacji szerokości i wysokości. Takie modele dobrze sprawdzą się zarówno jako stoliki kawowe, jak również jako ławy.

Kupując ławę, weź też pod uwagę swoje oczekiwania i potrzeby. Ze względu na swoją wysokość, ławy nie zawsze idealnie nadają się jako podstawa pod filiżanki, kubki i talerzyki, jednak okazjonalnie mogą pełnić funkcję stolika kawowego. Zastanów się też, czy potrzebujesz ławy z dodatkową półką. Nie jest ona niezbędna, ale często przydaje się do przechowywania gazet, aktualnie czytanych książek czy pilotów od sprzętu audio i RTV.

Aranżacje z ławami

Ławy to meble, które zdecydowanie wpasują się w nowoczesne wnętrza. Najlepsze, najbardziej efektowne aranżacje z ławami dotyczą pomieszczeń urządzonych we współczesnych stylach. Modele ze szklanymi blatami rozświetlają wnętrza i powiększają je optycznie, przez co idealnie nadają się do pomieszczeń o mniejszym metrażu. W małych pokojach niskie ławy znakomicie sprawdzają się też jako alternatywa dla stolików kawowych, które czasem mogą przytłaczać niewielkie wnętrza. Z kolei w dużych salonach doskonałym rozwiązaniem jest postawienie zarówno stolika, jak i ławy. Pierwszy mebel znakomicie sprawdza się jako podstawa do filiżanek z kawą czy herbatą i talerzyków z ciastem, a na drugim można ustawić doniczkę z kwiatami, tace z wypiekami czy podręczne akcesoria.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Nowości, promocje, specjalne oferty