Rośliny odstraszające komary

Eteryczne właściwości roślin – jak naturalnymi sposobami bronić się przed komarami i szkodnikami?

Piękny ogród, gustownie urządzony taras, śliczny balkon – taka przestrzeń stanowi niezwykle ważny element naszego zamieszkania, szczególnie w okresie wiosennym i letnim. Kochamy rozkwitającą zieleń, cieszymy się pięknymi kwiatami. Tak jednak, jak w tym okresie jest pięknie, przede wszystkim za oknami, tak z racji ilości owadów, przebywanie w takim miejscu staje się po prostu bardzo uciążliwe. Jak się więc przed tym uchronić? Co zrobić, by przebywanie na świeżym powietrzu stało się przyjemnością, a nie udręką?

Read More

Grill wegetariański

Grill – ciekawe pomysły na dania bez mięsa

Grill zazwyczaj kojarzy nam się z weekendowym spędzaniem wolnego czasu na powietrzu. Spotkania z rodziną lub znajomymi w wesołej atmosferze przy grillu zazwyczaj zaczynają się w maju i kończą pod koniec września. Grill jako forma posiłku, kojarzy się przeciętnie najczęściej z kiełbaskami lub karkówką, czasami z rybami.  Przyrządzanie mięsa na grilla jest stosunkowo mało skomplikowane. Polega na odpowiednim przyprawieniu stosownymi przyprawami, wedle uznania i smaku, czasami zastosowaniu odpowiednich marynat. Tak przygotowane do grillowania kiełbasy i mięsa, można wrzucić na ruszt. Czy są jednak i inne możliwości przygotowywanych posiłków? Czy mięso jest obowiązkowym elementem grilla?

Read More

Pielęgnacja kwiatów ogrodowych

Kwiaty vs wakacje – jak przed wyjazdem zabezpieczyć rośliny aby po powrocie cieszyć się ich pięknem

Kwiaty w każdym niemal domu prezentują się jedynie w swoim rodzaju. Stanowią one doskonały dodatek, który nadaje pomieszczeniom klimatu, który sprawia, że miejsce to jest niezwykle przytulne i zdecydowanie bardziej ,,domowe”. Dopóki przebywamy w domu, żywe kwiaty mają bardzo dobrą opiekę. Gorzej w sytuacji, gdy chcemy jechać na wakacje. Co w takiej sytuacji zrobić? Jak odpowiednio zabezpieczyć rośliny, by po powrocie nadal cieszyć się ich pięknym wyglądem? 

Ozdobne donice

Doniczki i kwietniki do domu – na co zwrócić uwagę przed zakupem

Jednym z bardzo ważnych, jeśli nie najważniejszych etapów w aranżacji własnego domu jest przyozdobienie go kwiatami. Te są w stanie nadać mu życia i sprawić, że będzie on bliższy naturze, bardziej przyjazny mieszkańcom i – po prostu – piękniejszy. Już od wielu lat wszelkiego rodzaju kwietniki i doniczki pełnią niezwykle istotną rolę dekoracyjną, urozmaicając nie tylko bardzo klasyczne wystroje wnętrz, ale i te utrzymane w mocno modernistycznym stylu. Jak jednak wybrać takie, które nie tylko będą prezentowały się dobrze w naszym domu, ale też będą spełniały swoją podstawową funkcję?

Read More

Dekoracja tarasu kwietniki

Jak stworzyć przytulny kącik wypoczynkowy w ogrodzie?

Przy projektowaniu własnego ogrodu grzechem byłoby nieumieszczenie w nim kącika wypoczynkowego – miejsca, w którym moglibyśmy się zrelaksować na łonie natury, odpocząć po pracy albo po prostu zapomnieć o wszystkim i skupić się na własnych myślach. Sam w sobie powinien być jak najbardziej przytulny i tworzący atmosferę, której my indywidualnie od takiego miejsca oczekujemy. Wcale nie musi on być miejscem odosobnienia – wręcz przeciwnie, można z niego uczynić miejsce spotkań całej rodziny, tętniące energią, ale jednocześnie wolne od technologicznego chaosu dnia codziennego. Ale jak uczynić go takowym? Co jest podstawą w takim kąciku?

Read More

Page 1 of 3

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén