Oferta specjalna:

Sofy do salonu

Kanapa rozkładana to świetne wyjście, gdy nie dysponujecie niewielkim metrażem, a potrzebujecie zarówno łóżka, jak i wygodnej sofy do salonu. Na co powinniście zwrócić uwagę przy wyborze? Jakie parametry powinny Was najbardziej zainteresować? Podpowiadamy!

Brak produktów spełniających wybrane kryteriaSofy rozkładane to ulubione meble posiadaczy mieszkań oraz niewielkich salonów. Funkcjonalne, pozwalające na zaoszczędzenie dużej przestrzeni i wygodny wypoczynek. Kanapy rozkładane to również oszczędność pieniędzy, ponieważ kupujecie pojedynczy mebel, a otrzymujecie zarówno komfortowe łóżko, jak i miejsce do siedzenia. Ponieważ wybór najodpowiedniejszej kanapy rozkładanej może okazać się zadaniem niełatwym, podsuniemy Wam kilka wskazówek, co warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania wymarzonej sofy do salonu.

Na co zwrócić uwagę kupując sofę do salonu?

Przy wybieraniu kanapy rozkładanej weźcie pod uwagę przede wszystkim jej rozmiar po rozłożeniu. Jest to tak ważne, ponieważ sofa, która zajmie zbyt wiele miejsca lub nawet nie da się całkowicie rozłożyć, nie spełni całkowicie swojej funkcji. Dobrym pomysłem jest użycie taśmy malarskiej lub centymetra w pasku, aby zwizualizować na podłodze obszar, jaki kanapa rozkładana zajmie po pełnym otwarciu. Równie ważny co rozmiar, jest też materiał poszycia. Ponieważ kanapa jest poddawana częstemu tarciu, powinna ona być wykończona materiałami o wysokiej wytrzymałości, odpornymi na uszkodzenia mechaniczne, jak i zabrudzenia. Sofa powinna być łatwa do oczyszczenia, szczególnie gdy posiadacie zwierzęta, które z niej korzystają.

Jaka sofa do małego salonu?

Niewielkie pomieszczenia wymagają kompaktowych, przemyślanych i funkcjonalnych mebli. nie powinny one zajmować o wiele więcej powierzchni, niż bezwzględne minimum. Przy wyborze sofy do salonu, bez względu na to, czy jest ona rozkładana, czy nie, sprawdźcie ilość osób, które będzie ona w stanie pomieścić przy jednoczesnym zachowaniu komfortu każdego z użytkowników. Ważnym aspektem jest również kształt i materiał podłokietników. Te elementy kanapy służą zarówno jako miejsce dla rąk, jak i podparcie dla głowy. Jeśli lubicie pozycję leżącą, kierujcie swoją uwagę w stronę podłokietników niskich lub o średniej wysokości. Dzięki temu Wasz kark nie ucierpi od nienaturalnego wygięcia. W niewielkim pomieszczeniu zbyt masywne podłokietniki i oparcie mogą powodować efekt ciężkości mebla. W salonie o niewielkim metrażu przeszkadzające mogą okazać się również nadmiernie wystające nogi kanapy, o które łatwo będzie się potknąć. 

Co do salonu? Narożnik czy sofa?

W dużych salonach, z których korzystają liczni domownicy, dobrze sprawdzają się kanapy narożne. Większość z nich posiada też funkcję spania oraz dodatkowe miejsce na pościel. Na narożniku o niewielkich rozmiarach nie siedzi się tak komfortowo, jak na klasycznej kanapie, ponieważ siedzisko zazwyczaj jest na tyle głębokie, że nie pozwala na opuszczenie nóg na podłogę, gdy Wasze plecy stykają się z oparciem. Ponieważ jest to mebel, na którym Wy lub Wasi goście będziecie spali, ważnym parametrem jest poziom miękkości siedzisk. Niektóre źle skonstruowane meble posiadają zbyt mocno wymodelowane poduchy i siedziska, które mogą powodować dyskomfort podczas leżenia. Najlepsze są kanapy o średniej miękkości wypełnienia, które dopasowują się do kształtu ciała, ale jednocześnie nie powodują efektu zapadania się. Dobrze zaprojektowane kanapy do salonu, przystosowane do długiego siedzenia, nie powodują nienaturalnej pozycji ciała, a tym samym nie wywołują bólu pleców i pomagają w pełni zrelaksować się.

Teraz, gdy już wiecie, jakie macie oczekiwania co do sofy do salonu, możecie śmiało ruszać na poszukiwania wymarzonego modelu. Kanapy rozkładane będą dobrym wyborem dla tych, którzy potrzebują mebli oszczędzających miejsce w niewielkich pokojach. W większych pomieszczeniach sprawdzą się klasyczne sofy wypoczynkowe - komfortowe i wyjątkowo praktyczne zarówno przy oglądaniu filmu, jak i podczas krótkiej drzemki. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, w którym znajdziecie różne warianty sof do salonu! 
 

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Nowości, promocje, specjalne oferty