Oferta specjalna:

Brak produktów spełniających wybrane kryteria


Biuro w domu - co trzeba mieć?

Podstawą, bez której ciężko o komfortową pracę na komputerze lub nad dokumentami, jest biurko do domowego biura. Warto zainwestować w ten mebel, ponieważ nie tylko daje on możliwość przyjęcia prawidłowej postawy, ale również pozwala na wygodne rozłożenie ewentualnych dokumentów i innych elementów niezbędnych do wykonania pracy. Poza biurkiem bardzo ważnym elementem jest odpowiedni fotel. Podobnie jak w biurze, również w home office powinniście bezwzględnie zainwestować w typowy fotel biurowy na kółkach, który został właściwie wyprofilowany i dostosowany do spędzania w pozycji siedzącej co najmniej kilku godzin dziennie. Bardzo przydatnym elementem wyposażenia domowego biura jest również specjalna mata pod fotele na kółkach - w dyskretny sposób zabezpieczą podłoża takie jak wykładziny i drewniane panele przed zarysowaniami i przetarciami. Na podłogach utrudniających ruch niegumowanych kółek podkładka taka umożliwi swobodne przemieszczanie się bez konieczności wstawania.

Jakie biurko wybrać?

Niestety wiele osób decyduje się na pracę z laptopem na kolanach lub korzysta ze stolików - podstawek pod laptopy. Home office wykonywany w pozycji półleżącej, z kręgosłupem i nogami wygiętymi w różne zaskakujące niekiedy strony to prawdziwy koszmar ortopedy, a dla Was mało przyjemne skrzywienia, naciągnięcia i drętwienia. Dlatego biurko powinno zostać dobrane do Waszego wzrostu, abyście nie musieli pochylać się nad nim lub zbytnio obniżać poziomu fotela i siedzieć z podwiniętymi nogami. Dobrze, gdy biurko w domowym biurze posiadało możliwość regulacji wysokości nóżek, a nawet kąta nachylenia blatu. Różne możliwości dopasowywania do indywidualnych potrzeb każdego z użytkowników to bardzo przydatna cecha, gdy z biurka, poza godzinami Waszej pracy, będą korzystali też inni domownicy.

Jak ustawić biurko w domowym biurze?

Ustawienie biurka w home office jest wbrew pozorom bardzo istotne, ale jednocześnie może przysporzyć sporo problemów. 

Biuro domowe - jak urządzić je w małej przestrzeni?

Kłopot pojawia się, gdy powierzchnia pokoju, który chcecie zamienić w domowe biuro lub gabinet w domu, nie pozwala na zbyt wiele manewrów. Często koniecznie jest nawet pozbycie się innego mebla, aby zrobić miejsce na biurko o wystarczających do wygodnej pracy rozmiarach oraz profesjonalny fotel biurowy. Nie bójcie się zmian - poświęcenie nawet sporej przestrzeni w imię wysokiego komfortu pracy przyniesie Wam niewymierne korzyści. 

Domowe biuro względem okna

Drugim ważnym aspektem, który musicie wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca posadowienia biurka, jest odległość od okna. Stolik, na którym będziecie pracować z monitorem komputerowym, nie może być ustawiony w taki sposób, aby promienie słoneczne padały na wyświetlacz, nawet pod kątem. Osoby piszące odręcznie lub malujące powinny ustawić biurko tak, aby nie zasłaniać sobie naturalnego światła. Dla osób praworęcznych optymalne będzie słońce wpadające z lewej strony. Dla leworęcznych sytuacja jest oczywiście dokładnie odwrotna. Przyjmuje się, że najlepsze do ustawienia biurek są ściany znajdujące się po wschodniej i północnej stronie.

Przydatne meble w małym home office

Jeśli w swoim domu lub mieszkaniu macie domowe biuro, aranżacje tego miejsca możecie urozmaicić o dodatkowe meble i elementy wyposażenia. Sprawdzonym i popularnym zabiegiem jest umieszczanie pod biurkiem niewielkiej szafki na kółkach, w której szufladach będziecie mogli przechowywać materiały biurowe i inne niezbędne Wam do pracy przedmioty. Po skończonym dniu w home office, dzięki swojej mobilności, szafka będzie łatwa do ponownego schowania pod biurko.

Osoby, które nie decydują się na zakup typowego biurka, zazwyczaj stawiają na ławy, które poza szerokim blatem, posiadają równie obszerną półkę pod spodem. Jest to wygodne rozwiązanie, pozwalające na trzymanie dokumentów i laptopa "pod ręką", przy jednoczesnej możliwości szybkiego zrobienia miejsca na stole.

Wiecie już, na co zwrócić uwagę przy planowaniu domowego biura - inspiracje możecie zaczerpnąć zarówno z naszego bloga, jak i licznych pomysłów, jakimi dzielą się użytkownicy portali społecznościowych. Na naszej stronie znajdziecie meble, które zapewnią Wam nie tylko wygodę i zachowaniem prawidłowej postawy podczas pracy, ale również wpasują się w dowolny styl wnętrzarski.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Nowości, promocje, specjalne oferty