Oferta specjalna:

Pokaż:

BIM1019


52.00 PLN

BIM1022


52.00 PLN

BIM1029


52.00 PLN

BIM1083


52.00 PLN

BIM1092


52.00 PLN

BIM1103


52.00 PLN

BIM1114


52.00 PLN

BIM1122


52.00 PLN

BIM1130


52.00 PLN

BIM1138


52.00 PLN

BIM1145


52.00 PLN

BIM1154


52.00 PLN

BIM1161


52.00 PLN

BIM1168


52.00 PLN

BIM1177


52.00 PLN

BIM1184


52.00 PLN

BIM1191


52.00 PLN

BIM1202


52.00 PLN

BIM1209


52.00 PLN

BIM1220


52.00 PLN


Fototapeta, czyli dzieło sztuki na metry

Co możecie zrobić ze ścianą w pokoju, na którą nie macie pomysłu? Jeśli nie chcecie używać farby, postawcie na wygodne, praktyczne i wyjątkowe fototapety! Opowiemy, czym są, z czego powstają oraz czym kierować się przy wyborze idealnej fototapety. 

Fototapeta na ścianę jest podobna do klasycznej, popularnej od dziesiątek lat tapety papierowej, jednak różni się od niej nie tylko materiałem wykonania, ale również nieograniczoną skalą możliwości wyboru wzorów i łatwością usuwania ze ścian. Na rynku dostępne są setki wzorów, kolorów i motywów przewodnich. Nadruki mogą zawierać motywy związane z przyrodą, zwierzętami, stylami wnętrzarskimi, jak i zdjęcia znanych miast i atrakcji turystycznych. Możecie udekorować zarówno salon, sypialnię, jak i pokój dziecięcy i kuchnię. Zobaczmy, czym są fototapety do domu oraz co zadecydowało o ich ogromnej popularności na całym świecie. 

Jakie fototapety do salonu?

Przy wyborze fototapety do pokoju warto jest rozpocząć poszukiwania od zastanowienia się, czego oczekujecie od wzoru, który znajdzie się na powierzchni ściany. Czy ma on uzupełniać wystrój, czy wprost przeciwnie - kontrastować z nim? Na szczęście zdjęcie fototapety ściennej i zastąpienie jej inną nie stanowi takiego samego wyzwania, jak w przypadku tapet papierowych. Fototapetę flizelinową zdejmuje się w całości, a do tego można ją ponownie przykleić w innym pomieszczeniu! Wysoka gramatura, wynosząca 120g/m2 sprawia, że każdy z 50 cm pasów tapety jest tak samo łatwy do naklejenia, jak i odklejenia ze ściany bez uszkodzenia. Do tego pasy materiału nie pozostawiają ciężkiego do usunięcia kleju. 

Salon to miejsce, w którym odbywa się większość życia rodzinnego. Najmodniejsze fototapety do tego pokoju to tła przedstawiające motywy wykończeniowe, takie jak ceglane mury, drewniane ściany oraz kamienie. Klienci równie chętnie wybierają do salonów desenie geometryczne w spokojnych kolorach oraz wzory abstrakcyjne. Takie fototapety łatwo dopasować do dowolnego wnętrza, jak i mebli z różnych designów. Dla miłośników przyrody idealnym wyborem będą serie przedstawiające zwierzęta lub piękno natury. Fani kolażu i krzykliwych motywów znajdą wymarzoną fototapetę z nadrukiem w stylu street artu. 

Jaka fototapeta do sypialni?

Sypialnia jest miejscem, w którym chcemy zaznać wypoczynku i zdrowego snu. Pokój ten powinniście urządzić tak, aby dawał Wam poczucie komfortu i koił zmysły. Zbyt wiele jasnych elementów, materiały odbijające światło lub nadmierna pstrokacizna mogą okazać się zbyt rozpraszające, aby mogły znajdować się w sypialni. Fototapety tworzone są w technice półmatu. Nie powoduje on powstawania przypadkowych błysków, a jednocześnie przy świetle ożywia i urozmaica każde pomieszczenie. Wysokiej jakości niemiecka flizelina, z której tworzone są tapety dostępne w sklepie Versanis, posiada znaczną odporność na tarcie i zabrudzenia. Dlatego sprawdzi się nawet jako pokrycie ściany za rozkładaną kanapą.

Istnieje wiele relaksujących wzorów, które dają możliwość wyciszenia się i ukojenia nerwów. Najlepsze fototapety do sypialni to te, które mają spokojną tonację, przygaszone lub pastelowe kolory i wzory, które kojarzą się z wypoczynkiem. Idealnie sprawdzają się fototapety z nadrukami zdjęć ze znanych miejsc, które być może odwiedziliście. Równie dobrze spiszą się nostalgiczne wzory w stylu retro i vintage. Ponieważ fototapety dostarczane są w formie pasów o szerokości 50 cm, istnieje możliwość łączenia wzorów takich jak na przykład ceglana ściana oraz widok z drapacza chmur w Nowym Jorku. Dowolność w stylizacji mieszkania przy pomocy fototapet dotyczy nie tylko pojedynczego nadruku, ale także możliwości zestawiania ze sobą różnych motywów!

Jakie fototapety dla dzieci?

Dzieci kochają wielobarwne, pstrokate i bogate w różnorodne postaci obrazki. Fototapeta na ścianę pokoju dziecięcego właśnie taka powinna być. Możecie kupić wzory zawierające motyw z jednej bajki, jak również nadruki bohaterów pochodzących z różnych filmów i książek. Kolory fototapet dla dzieci są żywe i wyraźne, a bohaterowie bajek dokładnie odwzorowani. Wzory dziecięce są budowane przy pomocy relaksujących, nie powodujących napięcia barw. Pomagają one w wyciszaniu przed porą spania, jak i przy skupianiu się na nauce lub czytaniu. Ciekawe łączenie pasów fototapet dziecięcych z tymi o wzorach bardziej poważnych może dodatkowo rozbudzić dziecięca wyobraźnię. 

Nie musicie obawiać się o trwałość fototapety w dziecięcym pokoju - jest ona odporna na zarysowania, rozdzieranie, jak również całkowicie wodoodporna. Jakość druku fototapet to do 600 dpi. Pokryte są one warstwą chroniącą całą ich powierzchnię przed promieniami UV i powolnym blaknięciem. Jest to szczególnie ważne, gdy zaklejona ściana znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dużych okien. Żywe i wyraźne barwy fototapet dla najmłodszych pozostaną w niezmienionym stanie przez kilka lub kilkanaście lat użytkowania. Powierzchnia fototapet, dzięki drukowi utwardzanemu termicznie, jest odporna na naklejki, flamastry, a nawet farbki, którymi dzieci lubią samodzielnie “ozdabiać” swoje pokoje.

Łatwość montażu, różnorodność wzorów oraz wytrzymałość to nie jedyne cechy, które pozwalają jej górować nad zwykłą tapetą papierową. Wysoka jakość wykonania, łatwość wymiany na nowy motyw oraz możliwość przeniesienia fototapety do innego pomieszczenia czynią ją produktem wyjątkowo praktycznym.

Newsletter